Hitman
· Co wiemy
· Artworki
· Trailery
· Postacie
Hitman - gry mobilne
· Hitman: GO
· Hitman: Sniper
· Trailery
Hitman Absolution
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Solucja
· Lokacje
· Postacie
· Broñ
· Tryb kontraktów
· Play Styles
· Eastereggi
· Bugi
· Wideorecenzja
· Wywiady
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
Hitman - Sniper Challenge
· Informacje
· Misja
· Wyposażenie
· Wyzwania
· Pomoc
· Postacie
· Punktacja
· Ciekawostki
· Wywiady
· Screeny
· Szkice koncepcyjne
· Trailer
Hitman Blood Money
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Solucja
· Lokacje
· Postacie
· Broń
· System rang
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Tapety
· Screeny
· Trailery
· Soundtrack
Hitman Contracts
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Misje
· Lokacje
· Postacie
· Broñ
· System rang
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
· Soundtrack
Hitman 2 Silent Assassin
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Misje
· Lokacje
· Postacie
· Broń
· System rang
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
· Soundtrack
Hitman Codename 47
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Solucja
· Lokacje
· Postacie
· Broń
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
· Soundtrack
Hitman The Movie - Postacie
Michaił Bielikow


Prezydent Federacji Rosyjskiej, postać demoniczna i bezwzględna, nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć zamierzony cel. Zlecił zabójstwo swojej osoby, jednak zamiast niego, na miejscu zamachu pojawił się sobowtór. Mężczyzna ten został zastrzelony, zaś Bielikow dzięki temu zyskał możliwość schwytania swojego zabójcy.

Za 300 dolarów nabył osobistą niewolnicę, Nikę Boroninę.

Pod koniec filmu dowiadujemy się, że był tylko figurantem w planie tajemniczego mężczyzny, który zoperował swoją twarz, by wyglądać jak Bielikow...

Twarzy użyczył mu Ulrich Thomsen.

Udre Bielikow


Ukochany młodszy brat Michaiła, jednak w przeciwieństwie do niego, wybrał nielegalny świat. Zajął się handlem bronią i szybko rozkręcił ten brudny biznes. Nie takiego sprzętu, jakiego by nie mógł zdobyć - choć najczęściej zamiast oryginalnej broni, dostarcza tańsze, gorszej jakości chińskie podróbki. Dostarcza broń dyktatorom z Trzeciego Świata, a także gangsterom - po prostu każdemu, kto zapłaci. Nie interesuje go ideologia klientów.

Nie stroni od pięknych kobiet i alkoholu, a także innych używek. Uwielbia ryzykować - ma to we krwi. Bezmyślnie szafuje życiem innych. Otacza się ludźmi takimi jak on - rozpustnymi, bogatymi i zepsutymi.

Rezyduje w Istambule. Używa wpływów brata, by umknąć organom ścigania.

W jego rolę wcielił się Henry Ian Cusick.

Nika Boronina


Hitman The Movie - Nika Boronina Młoda i piękna kobieta, urodzona gdzieś na azjatyckich stepach. Została kupiona przez Michaiła Bielikowa za trzysta dolarów i stała się jego osobistą niewolnicą. Często ją torturował i bił.

Mimo to jednak Nika wiedzie życie luksusowe - bogaty kochanek, choć okrutny, nie pozwoli jej przecież mieszkać na ulicy czy ubierać się w szmaty. Panna Boronina zajmuje luksusowy apartament, nosi drogie, przepiękne suknie i jest obsypywana kwiatami.

Zostaje wystawiona przez Bielikowa jako przynęta w celu schwytania 47, który dostał na Bielikowa. Zaczyna mu jednak pomagać i prawdopodobnie na skutek syndromu sztokholmskiego zakochuje się w nim. Próbuje nawet oddać mu swe ciało, jednak 47 stanowczo jej odmawia.

Wytatuowała sobie twarz - ponieważ, jak twierdzi, to jedyne miejsce, gdzie Bielikow jej nie bije. Czarny atrament w okolicach jej oka przypomina nieco chińskiego smoka

Od dziecka marzyła o tym, by mieć własną winnicę. Pod koniec filmu jej marzenia się spełniają.

Odgrywa ją ukraińska aktorka i modelka, Olga Kurylenko.

Ciekawostki

  • w początkowej wersji filmu miała ginąć od kul nieznanych sprawców na końcu filmu


Bwana Ovie


Nazwisko pozostaje nieznane - "bwana" oznacza "pan", "wielki".

Jest przywódcą ugrupowania przestępczego z siedzibą w dzielnicy slumsów w Nigerze. Handluje narkotykami, bronią i ludźmi, z czego czerpie ogromne zyski. Pozwoliło mu stworzyć potężną organizację i zatrudnić armię ochroniarzy, gotowych oddać za niego życie. Jednak nawet to nie ochroni go przed śmiercią - naraził się komuś bardzo wpływowemu, a ten opłacił Agenta 47, by ten zlikwidował Oviego.

Wyjątkowo okrutny - swoją siedzibę udekorował ludzkimi czaszkami, zaś w jednej z wyciętych scen miał karmić hienę ludzką ręką. Pozbawiony jakichkolwiek ludzkich uczuć, chciał ukarać swego brata za kradzieże (to właśnie do niego należała owa ręka podarowana hienie) i sprawić mu bolesną śmierć. Jednak to właśnie krewniak, porwany wcześniej przez 47 i nafaszerowany plastikiem, stał się przyczyną śmierci Oviego...

Postać ta grana jest przez Eriqa Ebouaneya.

Michćl "Mike" Whittier


Inspektor pracujący dla Interpolu, na stałe mieszkający w Londynie w Wielkiej Brytanii. Ma żonę i dwie córki.

Został przez swoich szefów wyznaczony do śledztwa w sprawie legendarnego zabójcy - Agenta 47. Goniąc za mordercą, trafi między innymi do Nigerii, gdzie będzie badał sprawę śmierci miejscowego bossa przestępczego, Bwany Oviego. Potem los rzuci go do Rosji, gdzie najpierw w Sankt Petersburgu, a potem w Moskwie będzie szukał śladów 47.

Schwytanie tego zabójcy stało się dla inspektora sprawą priorytetową - czyni wszystko, by doprowadzić ją do końca. Pościg ten o mało co nie kończy się dla niego tragicznie - gdy staje z mordercą twarzą w twarz, musi wybierać pomiędzy schwytaniem 47 a ratowaniem przyjaciela.

Postać tę odegrał Dougray Scott.

Jenkins


Imię nieznane.

Młody Kalifornijczyk, dołączony do sprawy pościgu za 47 jako partner i podkomendny Mike'a Whittiera. Służy swojemu szefowi radą i wsparciem, jest mu bardzo oddany.

To on pierwszy zauważa na dworcu klona i podąża za nim. Jednak ta eskapada o mały włos nie skończyła się dla niego śmiercią - dał się zaskoczyć 47 i został przezeń wzięty za zakładnika. Na prośbę Niki został jednak uwolniony i spotkanie z najsłynniejszym zabójcą wszech czasów skończyło się dla niego tylko przestrzeloną ręką.

Odgrywany przez Michćla Offei.

Jurij Markow


Agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB), przydzielony z ramienia rządu do śledztwa w sprawie zamachu na prezydenta Michaiła Bielikowa. Jego zadaniem jest dopaść zabójcę, zanim zrobi to pracownik Interpolu, Mike Whittier. W tym celu sabotuje wszystkie jego działania zmierzające do ujęcia zamachowca. Próbuje także zatuszować fakt śmierci Udre Bielikowa.

Jak się później dowiadujemy, spiskuje wraz z tajemniczym mężczyzną, podającym się za Bielikowa.

Jest torturowany przez 47 i zmuszony, by wydać rozkaz zastrzelenia prezydenta, a właściwie podającego się za niego mężczyzny.

Grany przez Roberta Kneppera.

Kapitan Gudnajew


Imię nieznane. Komendant petersburskiej policji. Otrzymał cynk, że 47 ukrywa się w jednym z hoteli i zorganizował akcję, mającą na celu ujęcie go. Wezwał siły specjalne, obawiając się (i słusznie), że zwykli policjanci nie dadzą rady zabójcy. Przekazuje sprawę Interpolowi w osobie Whittiera, a potem, gdy pojawia się Markow, FSB. Bierze także udział w planowaniu akcji na dworcu.

Spasiony i zakompleksiony, uległy wobec każdego, kto wydaje mu się ważny.

Jego postać odegrał Joe Sheridan.

Smith Jamison


Znany z serii gier Hitman, tu jest poważniejszy i starszy, pracuje dla Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) - a przynajmniej za jej pracownika się podaje. Pełni rolę informatora 47 i, jak można wnioskować z jego rozmowy z zabójcą, zna go od wielu lat, prawdopodobnie także wykonał dla niego wiele "przysług".

Informuje 47 o planowanym spotkaniu niemieckiego biznesmena, niejakiego Price'a, z Udre Bielikowem, które ma się odbyć w Stambule. W finale filmu zaś ratuje zabójcę z rąk Mike'a Whittiera.

W jego postać wcielił się James Faulkner.

Price


Prawdopodobnie fałszywe nazwisko. Prawdziwe personalia nieznane.

Niewiele wiadomo o tym mężczyźnie. Pochodzi z Niemiec. Prawdopodobnie jest tylko pośrednikiem, nie kupuje broni, lecz dla kogoś innego - dla kogo, możemy tylko zgadywać.

Elegancko się ubiera, jada w wytwornych drogich restauracjach, co oznacza, że musi być bardzo bogaty.

Ma spotkać się w Istambule z Udre Bielikowem i omówić z nim szczegóły transakcji. Niestety, nigdy na to spotkanie nie dotrze...
Świat Hitmana
· Fabularne
· Organizacje
· Gadżety
· Technikalia
· Twórcy
· Przemyślenia
· Prawdziwe historie
· Humor
· Fan Fiction
· Fan Galeria
Hitman Movie
· Info
· Artykuły
· Recenzja
· Fabuła
· Lokacje
· Postacie
· Broń
· Ciekawostki
· Screeny
· Tapety
· Trailery
· Soundtrack
· Sequel
Agent 47
· Co wiemy
· Aktorzy
· Trailery
· Ciekawostki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecane

Uniwersum DC Comics

Tomb Raider Center: Oficjalny polski fansite gry Tomb Raider

Zakon Assassin

Arkham Info

BatCave :: Jedyna Polska Strona o Batmanie

Punisher Zone - Serwis o Punisherzewww.hitmangame.ru