Hitman
· Co wiemy
· Artworki
· Trailery
· Postacie
Hitman - gry mobilne
· Hitman: GO
· Hitman: Sniper
· Trailery
Hitman Absolution
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Solucja
· Lokacje
· Postacie
· Broñ
· Tryb kontraktów
· Play Styles
· Eastereggi
· Bugi
· Wideorecenzja
· Wywiady
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
Hitman - Sniper Challenge
· Informacje
· Misja
· Wyposażenie
· Wyzwania
· Pomoc
· Postacie
· Punktacja
· Ciekawostki
· Wywiady
· Screeny
· Szkice koncepcyjne
· Trailer
Hitman Blood Money
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Solucja
· Lokacje
· Postacie
· Broń
· System rang
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Tapety
· Screeny
· Trailery
· Soundtrack
Hitman Contracts
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Misje
· Lokacje
· Postacie
· Broñ
· System rang
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
· Soundtrack
Hitman 2 Silent Assassin
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Misje
· Lokacje
· Postacie
· Broń
· System rang
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
· Soundtrack
Hitman Codename 47
· Info
· Artykuły
· Fabuła
· Solucja
· Lokacje
· Postacie
· Broń
· Eastereggi
· Bugi
· Wywiady
· Tipsy
· Szkice koncepcyjne
· Screeny
· Tapety
· Trailery
· Soundtrack
Hitman Blood Money - Postacie - Cele
Hitman Blood Money - Cele Hitman Blood Money - Drugoplanowe Hitman Blood Money - Cele
Joseph Clarence "Swing King"


Hitman Blood Money - Joseph Clarence

Uzbrojenie: brak.

To jedna z najbardziej barwnych postaci lat 80. i 90. Bardzo towarzyski, nie mogło być żadnej większej imprezy bez jego udziału. Przystojny, czarujący, dowcipny, odnoszący prawie same sukcesy. Były gracz bejsbolowy. Katastrofa w jego parku rozrywki zrujnowała wszystko. Mimo, że prokuratura wycofała zarzuty przeciw niemu, stracił wszystko. Sławę, narzeczoną (nie podpisał papierów rozwodowych) i żyje w cieniu dawnej sławy. Jego zmartwieniem jest także kartel narkotykowy pod wodzą niejakiego Spooka. Kartel miał płacić Josephowi za "wynajmowanie" jego wesołego miasteczka. Zdjęcie, które przy sobie nosisz, ma być ostatnią rzeczą, jaką zobaczy.

Ciekawostki

 • Tytuł samej misji (Death of a Showman) oraz losy Clarence'a wydają się mieć dużo wspólnego z książką "Death of a Salesman", opowiadającą o pewnym sprzedawcy, który, podobnie jak Clarence traci cały swój dobytek i sławę.


 • Człowiek, który ma zostać spalony przez jednego z gangsterów, to prawdopodobnie prawnik, który miał dostarczyć papiery rozwodowe.


 • Don Fernando Delgado


  Hitman Blood Money - Fernando Delgado Wzrost: 5 stóp 10 cali.
  Waga: 150 funtów.
  Włosy:: siwiejące.
  Wiek: 68.
  Narodowość:: Chile
  Uzbrojenie: Snub Nosed.

  Emerytowany pułkownik, pracujący niegdyś dla chilijskiego wywiadu. Dziś jest szanowanym i odnoszącym duże sukcesy producentem win, pomimo tego, ze jest to tylko przykrywka dla jego prawdziwego biznesu, którym jest produkcja i przemyt narkotyków. By wypromować tegoroczną linię czerwonych win, przekonał amerykańskiego aktora - Rexa Stantona, by ten reklamował jego produkty. Agent Stantona jest bowiem jednym z głównych klientów Delgado, a także osobą posiadającą szerokie kontakty w Tinsel Twon, gdzie handel ostatnimi czasy szybko się rozwija.

  Uzdolniony wiolonczelista, dawał występy tylko swoim wybranym gościom. Sam skomponował także wiele utworów.

  Zleceniodawcą zamachu na niego prawdopodobnie był konkurencyjny kartel narkotykowy - gazeta po tej misji o nasilającej się wojnie pomiędzy dilerami w tym rejonie.

  Ciekawostki

 • Utwór, który co jakiś czas pogrywa Delgado jest autentyczny.


 • Mało kto wie, że sławny winiarz jest też lepidopterologiem - kolekcjonuje motyle i bada je.

 • Manuel Delgado


  Hitman Blood Money - Manuel Delgado
  Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 185 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 37.
  Narodowość:: Chile.
  Uzbrojenie: TMP.

  Najstarszy syn Dona Xalvadora Delgado. Jego likwidacja jest tylko przykrywką mającą wywołać pozory wojny narkotykowej.

  Próbował żyć w zgodzie z reputacją i aspiracjami ojca. Nie pragnął niczego więcej, jak tylko iść w ślady ukochanego tatusia. Niestety złamał on i łamie dalej pierwszą zasadę dealera: ”Nigdy nie używaj towaru na samym sobie”. Manuel nie posiada wykształcenia, większość czasu spędził na narciarstwie wodnym, grze w tenisa lub ściąganiu pornografii z Internetu. Narkotyki sprawiają, że człowiek ten robi się nieobliczalny i niebezpieczny.


  Alvaro D'Alvade/Philippe Berceuse


  Hitman Blood Money - Alvaro D'Alvade
  Wzrost: 5 stóp 9 cali.
  Waga: 145 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 45.
  Narodowość:: Włochy.
  Uzbrojenie: brak.

  Ten włoski śpiewak żyje i oddycha operą. Ma reputację osoby, która nigdy nie jest zadowolona z gry swoich kolegów. Alvaro dąży do perfekcji we wszystkim, ale jego prostolinijne poświęcenie dla sztuki pozostawiło na jego psychice kilka poważnych skaz. Hart ducha sprawia, że D'Alvade często uwalnia z siebie to, co najlepsze. Posiada ogromnego fana w Stanach Zjednoczonych – jest nim ambasador Richard Delahunt. Ostatnio ta dwójka stała się niemal nierozłączna.

  Krążą pogłoski, że stosunki między nimi wykroczyły poza zawodową grzeczność - recepcjonista w operze sugeruje wręcz, że są kochankami.

  W roku 1997 bułgarski sąd przedstawił mu zarzut gwałtu na trzynastoletniej dziewczynce. Sprawę ostatecznie zamknięto, gdy ofiara odmówiła składania zeznań, a potem zniknęła. Odpowiedzialnością za jej zniknięcie prokuratura próbowała obciążyć D'Alvade, ale jej ciało znaleziono na tle głębokiego jaru i uznano, że popełniła samobójstwo, skacząc z wysokości.

  Pomimo, iż nie został skazany, jego reputacja legła w gruzach, opery zagraniczne nagle przestały być zainteresowane jego występami. Mimo to, premiera "Toski" Pucciniego, w której miał wystąpić, była z niecierpliwością oczekiwana przez koneserów.

  Ciekawostki

 • Ta misja to swoisty "wstęp" do wydarzeń z Hitman: Contracts. Nazwisko śpiewaka operowego zostało jednak w Blood Money zmienione.


 • "Tosca" jest utworem autentycznym, mało tego, opowiada o egzekucji, która miała być sfingowana, jednak z powodu błędu (naboje miały zostać podmienione, jednak tak się nie stało) stała się prawdziwa. Jeśli więc zabijemy D'Alvade na scenie, można to potraktować jako przerażająco dokładną aranżację :PP


 • Richard Delahunt


  Hitman Blood Money - Richard Delahunt

  Wzrost: 6 stóp 1 cal.
  Waga: 155 funtów.
  Włosy:: brązowe.
  Wiek: 57.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: TMP.

  Sprawia wrażenie człowieka żyjącego w ”wypożyczonym” czasie. Otoczony armią ochroniarzy ubranych w smokingi, wyposażonych w broń oraz interkomy. Rzekome wmieszanie się w dziecięcą prostytucję przysporzyło mu sporo wrogów i dobrze o tym wiedział. Aktualnie większość czasu spędza na oglądaniu popisów swego jedynego przyjaciela – Alvaro D’Alvade – który odbywa próby do roli głównego tenora w "Tosce" Puccini’ego. Niebawem w Opera L'Paris odbędzie się jej premiera. Ambasador każdą wolną chwilę przeznacza na uczestniczenie w próbie, obserwując każdy ruch Alvara ze swej loży.

  Krążą plotki, że z D'Alvade łączy go nie tylko przyjaźń...

  Jego zabójstwo prawdopodobnie zlecił rząd USA, który odkrył jego powiązania ze światem przestępczym.

  Carmine Desalvo


  Hitman Blood Money - Skip Muldoon  Wzrost: 6,2 stóp.
  Waga: 140 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 45.
  Narodowość:: Włochy/USA.
  Uzbrojenie: brak

  Przez wiele lat zajmował się nielegalnym przemycaniem broni z Ameryki Łacińskiej na teren Stanów Zjednoczonych. Pomimo jego niezwykłej ostrożności, w końcu powinęła mu się noga i znalazł się pod obserwacją służb federalnych, jako główny podejrzany w prowadzonym śledztwie.

  Nic mu nie udowodniono, jednak ciągła obecność federalnych na karku utrudniła Desalvo kontakty z klientami i sprawiła, że stał się dla nich "trędowaty". Dodatkowo popadł w paranoję, wszędzie węsząc zdrajców. By ukoić skołatane nerwy, zaczął pic, coraz więcej i więcej, aż popadł w alkoholizm.

  Z tego właśnie powodu znalazł się na kuracji odwykowej w klinice Pine Cone.
  Lorenzo Lombardo


  Hitman Blood Money - Lorenzo Lombardo  Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 150 funtów.
  Włosy:: siwe.
  Wiek: 64.
  Narodowość:: Włochy/USA.
  Uzbrojenie: brak.

  W przestępczym półświatku określa się go wiele mówiącym mianem "Mózg i Forsa". To genialny strategiem, planujący drobiazgowo każdą akcję, ale jednocześnie hazardzista, grający o wielomilionowe stawki.

  Lista jego dokonań jest naprawdę długa - oskarżano go o porwania, okaleczenia ciała, nielegalną produkcję alkoholu, handel niewolnikami, przemyt narkotyków, gwałty, włamania, bukmacherstwo i ustawianie wyników w grach sportowych, nielegalne loterie, wymuszenia oraz morderstwa. Dzięki świetnym prawnikom nic mu jednak nie udowodniono i dalej cieszy się wolnością. Mimo to, Lombardo wie, że jego czas jest skończony - podobno znaleziono dowody, łączące go z jedną ze spraw. Zaplanował ucieczkę poza granice kraju, jednak na przygotowania do realizacji planu postanowił przeczekać w bezpiecznych murach kliniki odwykowej.

  Rudy Menzana


  Hitman Blood Money - Rudy Menzana

  Wzrost: 6,1 stóp.
  Waga: 160 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 60.
  Narodowość:: Włochy/USA.
  Uzbrojenie: brak.


  Człowiek ten zasłynął jako wieloletni organizator nielegalnych przepraw emigrantów z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Nazwisko "Menzana" jest znane po obu stronach granicy, odkąd Rudy oprócz przemytu ludzi zajął się także handlem prochami i bronią. Nic nie może jednak trwać wiecznie i świetnie prosperująca organizacja Menzany zaczął podupadać. Starzy, wpływowi znajomi zaczęli się od niego odwracać, zaś władze wyznaczyły za jego głowę ogromną nagrodę.

  Ukrył się w klinice, chcąc uniknąć polujących na niego łowców nagród, których liczba wciąż wzrasta.

  Ironia losu sprawiła, że uzależnił się tutaj od alkoholu, podczas gdy chciał przy jego pomocy tylko wypędzić cały ten koszmar ze swej głowy.

  Vinnie "Slugger" Sinistra


  Hitman Blood Money - Vinnie Sinistra

  Wzrost: 6,1 stóp.
  Waga: 221 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 43.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Bull .480.

  Dzisiaj Vinnie Sinistra to tylko cień człowieka, jakim był kiedyś. Dawniej trząsł kubańskim światkiem przestępczym, jednak kiedy znaleziono dowody na jego udział w zabójstwach kilku prominentów w USA, jego zbrodnicza kariera załamała się. W zamian za zmniejszenie kary poszedł na ugodę z FBI i zgodził się zeznawać przed sądem przeciwko swoim byłym kolegom, co - nomen omen - sprawiło, że został objęty programem ochrony świadków. Sinistra był przekonany, że to uczyni go nietykalnym, jednak bardzo się pomylił.

  Z powodu nudy i surowych środków bezpieczeństwa, mających na celu ochronę jego życia, popadł w paranoję.

  Został wydalony z Kuby w latach 80. Od dziecka zaangażowany w działalność przestępczą. Szybko połączył siły z Sammym Falcontim i Bobbym Mazurem, z którymi stworzył najbardziej znane przemytnicze trio w Miami. W latach 90-tych przeszmuglował łodzią kilka ton kokainy z wysp Bahama.

  Sinistra był poszukiwany za zabójstwo Louisa Zukowskiego, świadka koronnego, mającego zeznawać przeciwko niemu, Mazurowi i Falcontiemu. Gdy Vinniego schwytano po miesięcznym pościgu, przystał do federalnego programu ochrony świadków i sam zaczął sypać.

  Ciekawostki:
 • opisani wyżej gangsterzy, współpracujący z Sinistrą, istnieli naprawdę.
 • Angelina Mason


  Hitman Blood Money - Angelina Mason

  Wzrost: 5 stóp.
  Waga: 120 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 23.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: SLP .40 z tłumikiem, Bowie Knife.

  Piękna i zabójcza, członkini gangu "The Crows", kochanka Raymonda Kulinsky'ego. Posługuje się Bowie Knife.

  Dzieciństwo spędziła w podróżnym cyrku, gdzie bawiła publiczność popisami na trapezie, w jej repertuarze znajdowały się także sztuczki ze strzelaniem z kuszy i rzucaniem nożami. Była szczęśliwa, dopóki jej matka nie zginęła w dziwnym wypadku, prawdopodobnie uprzednio przygotowanym. Wówczas Angelina popadła w depresję, co popchnęło ją w stronę narkotyków i prostytucji. Zachowała jednak resztki godności. Plotka donosi, że zabiła Johna, swego cyrkowego partnera, próbującego ją zgwałcić. Przybiła go strzałami z kuszy do ściany w motelowym pokoju.

  Wtedy zauważyła, że jej cyrkowe umiejętności można wykorzystać i to w bardzo dochodowy sposób. Zaczęła pracować jako zabójca na zlecenie. Wkrótce spotkała Raymonda i razem zaczęli opracowywać strategię skomplikowanych zamachów, którą nazwali "plan trawiastego pagórka"

  Ciekawostki
 • "Trawiasty pagórek" to nazwa jednej z teorii spiskowych, dotyczących zabójstwa Johna Kennedy'ego. Zakłada ona, że za zamachem stał sam Carlos Szakal, który pojawił się na miejscu zbrodni w łachmanach żebraka i spacerował po trawiastym pagórku w pobliżu miejsca zbrodni.


 • Raymond Kulinsky


  Hitman Blood Money - Raymond Kulinsky

  Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 206 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 43.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Kazo TRG.

  Jest blisko związany z Angeliną Mason. Ich zamachy są koordynowane przez lidera przebywającego poza areną, na której ma zostać przeprowadzony zamach. Komunikują się przez interkom, przekazując sobie w ten sposób informacje na temat akcji. Dzięki temu jeśli jedno z nich zginie, drugie może zmienić się w maszynę do zabijania, zdolną do autodestrukcji, która zajmie się resztą zadania.

  To on miał być wykonawcą zamachu. Gdyby zawiódł, do akcji miała wkroczyć Angelina.

  W 1992 zakwalifikował się do drużyny olimpijskiej w biatlonie. Wkrótce potem uszkodził sobie kolana podczas jazdy na rowerze i odpadł z mistrzostw. Wtedy też przeżył załamanie nerwowe, które popchnęło go w stronę zbrodni. Kulinsky miał trafić na listę 100 najbardziej poszukiwanych zabójców roku 1996. Jeden z agentów terenowych FBI określił go mianem jednego z dziesięciu najbardziej poszukiwanych morderców w Stanach. Przypuszcza się, że jest on odpowiedzialny za około 26 zabójstw dokonanych w ciągu ostatnich 8 lat.

  Ciekawostki:
 • jego postać nawiązaniem do realnie istniejącego zabójcy, Richarda "The Icemana" Kuklinskiego.,/ul>

  Mark Purayah II


  Hitman Blood Money - Angelina Mason  Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 172 funty.
  Włosy:: białe.
  Wiek: Nieznany (prawdopodobnie kilka miesięcy, bo Franchise nie stworzyło nigdy w pełni sprawnego klona. Możliwe więc, że podobnie jak owieczka Dolly zestarzałby się bardzo szybko; zakładając oczywiście, że nie zginąłby z ręki 47).
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: SG522.


  Jest klonem Albino - wrażliwy, przystosowalny, zdeterminowany i lepiej przygotowany, zarówno psychicznie jak i mentalnie, niż zwykli ludzie. Jeśli ktoś lub coś spróbuje przeszkodzić lub ingerować w operację, którą on dowodzi, spotka go pogarda i nieprzyjemne konsekwencje. Obojętne jest mu ludzkie cierpienie. Mimo iż nie jest pozbawiony ludzkich uczuć, nie pozwoli by stanęły one na drodze do perfekcyjnego wykonania zadania.

  Lorne De Havilland


  Hitman Blood Money - Lorne de Havilland

  Wzrost: 5 stóp 10 cali.
  Waga: 165 funtów.
  Włosy:: siwe.
  Wiek: 71.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: brak.

  ”Zawodowy” playboy, miłośnik porno i ikona amerykańskiej kultury. Właściciel klubu ze striptizem, magnat prasowy oraz nawrócony chrześcijanin. Lorne spędził większość życia w sypialni. Przeglądał tam mnóstwo taśm wideo, potajemnie nagranych przez lustra zamontowane w tylnych ścianach wszystkich kabin w jego lokalu ze striptizem. Szantażował polityków i gwiazdy filmowe, którzy teraz stanowią jego całkowity przychód. Od czasu do czasu organizuje duże przyjęcia, na których miesza się w tłum gości, przed odejściem do swej ”nory niesprawiedliwości”, chcąc przyłapać sławne osobistości na ”gorących uczynkach”.

  Ciekawostki:
 • jego postać jest nawiązaniem do Hugha Heffnera - redaktora naczelnego magazynu "Playboy"

 • Chad Bingham Junior


  Hitman Blood Money - Chad Bingham

  Wzrost: 6 stóp 1 cal.
  Waga: 190 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 27.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: brak.

  Młodszy syn senatora Binghama. Ojciec miał nadzieję, że potomek pójdzie w jego ślady, jednak po ukończeniu szkoły średniej młody Chad nie interesował się dalszą nauką. Często przesiadywał w miejscowych barach i marnych klubach ze striptizem. Podczas jednej z takich popijawek w jednym z lokali Havillanda Chad zranił w głowę striptizerkę. W wyniku tego dziewczyna wykrwawiła się i zmarła. Jak zwykle kamery Lorne'a de Havillanda nagrały wszystko ze szczegółami. Chad musiał potem odbudować reputację za wcześniejsze bezlitosne poniewieranie striptizerek. Jednak nie pozbył się swoich sadystycznych skłonności.


  Skip Muldoon


  Hitman Blood Money - Skip Muldoon

  Wzrost: 6 stóp 2 cale.
  Waga: 345 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 41.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Snub Nosed.

  Pochodzi z wioski na odludziu w stanie Tennesse, liczącej tylko 100 000 mieszkańców - i podobnie jak wszyscy jego krajanie, posługuje się tylko 12 nazwiskami. Właściciel parostatku "Emily", którym od 20 lat przewozi bogatych ludzi, w górę rzeki Mississippi. Jest to jednak tylko przykrywka dla jego prawdziwej działalności - bowiem wraz ze swoim gangiem szmugluje on narkotyki.

  Znano go doskonale w całej Delcie Mississippi jako człowieka bardzo ekstrawaganckiego, otaczającego się luksusami, ale jednocześnie posiadającego niewyparzoną gębę. Pomimo tego jednak, zachowywał się niezwykle skrycie. Poza tym, był bardzo wybredny, nigdy nie zadowalał się towarem gorszej jakości.

  Jego obsesja na punkcie czystości i porządku stała się wręcz przysłowiowa i ustępuje tylko jego zamiłowaniu do pieczystego i rozmaitych słodkości.

  W latach 90-tych Stowarzyszenie Pilotów Rzecznych przyznało mu tytuł Kapitana Roku przez 3 lata z rzędu. Interesowały się nim również służby państwowe, jednak z innych powodów, niż SPR. W latach 1995-2003 był on obiektem trzech poważnych śledztw, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i federalnym. Nic mu jednak nie udowodniono. Miejscowi, w tym szef policji, uważają go po prostu za "rubasznego kapitana parowca".

  Świetnie strzela, co wielokrotnie udowadniał, strzelając podczas rejsów do dzikiej zwierzyny, co niezbyt podobało się władzom.

  Znane są jego skłonności homoseksualne. Stewardzi pierwszej klasy służą mu za prywatne prostytutki.

  Everett Jefferson


  Hitman Blood Money - Everett Jefferson

  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: brak informacji.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Bull .480.

  Członek gangu Gatorów, którego zlikwidujemy jako pierwszego. Niewiele o nim wiadomo poza tym, że nosi Bulla .480, podobnie jak i reszta jego kolegów. Wyróżnia się tym, że uwielbia przesiadywać w maszynowni i przyglądać się, jak pracują ogromne silniki parostatku "Emily". Przy okazji osobiście nadzoruje palaczy i mechaników.  Junior O'Daniel


  Hitman Blood Money - Junior O'Daniel

  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: brak informacji.
  Narodowość:: Irlandia/USA.
  Uzbrojenie: Bull .480.

  Podobnie jak o jego koledze, także o nim nie da się wiele powiedzieć. Może tylko to, że jego słabością są kobiety - udało mu się poderwać jedną z rejsowiczek.

  Jego nazwisko wskazuje na irlandzkie korzenia, zaś ksywa "Junior" - na to, że ma na imię tak samo, jak jego ojciec (lub że jest najmłodszy z członków gangu).

  Poza tym, nosi za paskiem Bulla .480.  William S. Corfitz


  Hitman Blood Money - The Gators - William S. Corfitz  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: brak informacji.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Bull .480.

  Kolejny z członków gangu "The Gators", jeszcze bardziej enigmatyczny niż jego dwaj koledzy opisywani wyżej - oprócz nazwiska, nie wiadomo o nim nic.

  Wysoki, potężnie zbudowany mężczyzna koło trzydziestki. Pod nosem ma cienkiego, czarnego wąsika, przywodzącego na myśl Latynosów. Podobnie jak Junior O'Daniel, nosi ciemnozieloną kamizelkę rybacką. Oprócz tego sprane dżinsy kowbojskie buty - a na nosie ciemne okulary (w nocy?).

  Patroluje północną część pokładu i również jest uzbrojony w Bulla .480.

  Adam Hendrikson


  Hitman Blood Money - The Gators - Adam Hendrikson  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: brak informacji.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Bull .480.

  Temu oto członkowi Gatorów przypadło w udziale niewątpliwie zaszczytne zadanie - stanie na straży przed siedzibą szefa. Przeszukuje każdego, kto ma udać się do prywatnych pokojów Skipa Muldoona. Czujny i niezwykle podejrzliwy.

  Cóż jeszcze o nim wiadomo? Prawdopodobnie jego rodzina pochodzi ze Skandynawii, o czym świadczy nazwisko. On sam zaś nigdy nie rozstaje się z ukochaną strzelbą.


  Skip Muldoon mówi o nim "mój szalony wiking".

  Joe Netberg


  Hitman Blood Money - The Gators - Joe Netberg

  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: brak informacji.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Bull .480.

  Cały czas popisuje się swoimi mięśniami - chodzi bez koszulki. Poza tym ma słabość do alkoholu i hamburgerów, które można wykorzystać przeciwko niemu. Poza tym, jest najmłodszy, najgłupszy, a mimo to wciąż kręci w pobliżu Muldoona...

  Jak jego koledzy, uzbrojony jest w Bulla .480.

  Elijah Krupp


  Hitman Blood Money - The Gators - Elijah Krupp  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: brak informacji.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Bull .480.

  Członek gangu Gatorów o bardzo nietypowym imieniu, popularnym wśród ultrakonserwatywnych Południowców. Żeby było śmieszniej, jego nazwisko sugeruje niemieckie pochodzenie. Co jeszcze można o nim powiedzieć? Przypadła mu fucha osobistego ochroniarza kapitana Skipa, sprawdza każdy zakamarek i wytropi wszystko, co mogłoby zagrażać życiu jego szefa...
  Buddy Muldoon


  Hitman Blood Money - Buddy Muldoon

  Wzrost: 6,1 stóp.
  Waga: 161 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 37.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Six Shooter.

  A dokładniej Hank "Buddy" Leitch Muldoon – syn (przynajmniej oficjalnie, wszak znane są upodobania homoseksualne jego ojca) niedawno zmarłego narkobarona ”z nad zalewu”. Plotka donosi, że przejął on biznes ojca. Adoruje swoją nową przyszłą żonę i szuka okazji, z dziecinną wręcz radością, do spróbowania tortu weselnego.

  Poza tym lubi sobie postrzelać z sześciostrzałowca, by dać upust radości. Popisuje się przed gośćmi grą na fortepianie.

  Ciekawostki

 • Buddy ma 37 lat, natomiast jego ojciec, Skip, 41. Błąd twórców gry? A może został adoptowany?


 • zleceniodawcą jego zabójca jest prawdopodobnie jego niedoszła żona


 • John LeBlanc


  Hitman Blood Money - John LeBlanc

  Wzrost: 6,1 stóp.
  Waga: 347 funtów.
  Włosy:: siwe.
  Wiek: 64.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Six Shooter.

  Zwany także "Pappy". Ojciec Margaux LeBlanc i przywódca gangu zajmującego się sprzedażą narkotyków. Jeden z najbogatszych ludzi w Mississippi - jeden z wypowiadających się w gazecie ludzi określa jego majątek na większy niż 200 milionów dolarów.

  Margaux jest jego jedyną córką i spadkobierczynią. Kocha ją nad życie i nie może się pogodzić z tym, że zdecydowała się poślubić Buddy'ego Muldoona. Mimo to, zorganizował jej wystawne przyjęcie, lecz żeby pokazać swoją dezaprobatę, nie uczestniczy w nim.

  Wiadomo, że niedawno stracił brata. Grobu jeszcze nie zasypano - Pappy przychodzi tam co jakiś czas, opłakiwać zmarłego. Oprócz tego, większość czasu spędza przed telewizorem.

  Lata trudnego, niebezpiecznego życia doprowadziły go do obłędu. Jak stwierdza jego przyjaciel, Henrick Slackjaw, cytowany w artykule po misji, LeBlanc ostatnio popadł w obsesję na punkcie kosmitów. Bez przerwy o nich mówi, często wspomina też o rządowym spisku, mającym związek z klonowaniem (co dla nas jest szczególnie interesujące - być może miał jakiś związek z Franchise?).

  Ciekawostki
 • W jednej z gazet pojawia się nazwisko sekretarza Ligi Ochrony Praw Albinosów, Marvina LeBlanca. Czyżby rodzina?

 • Na zagranicznych forach pojawiła się sugestia, jakoby zmarłym bratem LeBlanca miał być Skip Muldoon.  Szejk Mohammad bin Fajsal Al-Khalifa


  Hitman Blood Money - Szejk Mohammad bin Fajsal Al-Khalifa

  Wzrost: 5 stóp, 10 cali.
  Waga: 327 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 54.
  Narodowość:: Arabia Saudyjska.
  Przynależność:: APRIX.
  Uzbrojenie: brak.

  Jeśli jest interes do zrobienia w Stanach, to nie będzie niespodzianką fakt, że ten saudyjski szejk wybierze Las Vegas na miejsce spotkania. Jako prezes Arabian Pharmaceuticals Exchange (APRIX), korporacji, zajmującej się eksportem farmaceutyków, zarobił biliony na kontraktach rządowych, związanych z produkcją i eksportem nielegalnych biologicznych i chemicznych substancji, wykorzystywanych do celów militarnych. Podróżuje w karawanie Bentley’ów otoczony grupą lojalnych mu ochroniarzy, a także otoczony rzeczami umilającymi życie, takimi jak cygara, najlepsze wina, kawior czy egzotyczne tancerki – wszystko, co związane z luksusem i rozpustą. Szejk przybędzie do hotelu Shamal z zamiarem zakupu DNA od jednego z dilerów.
  Tariq Abdul Lateef


  Hitman Blood Money - Tariq Abdul Lateef Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 161 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 47.
  Narodowość:: USA.
  Przynależność:: APRIX.
  Uzbrojenie: brak.

  Mózg stojący za APRIX, firmą Al-Khalify. Ekscentryczny i samotny naukowiec, szef zespołu naukowego tej firmy. Przedkłada pracę w izolacji nad wystawny styl życia swojego bogatego szefa. Ma bzika na punkcie swojej pracy, nie potrafi myśleć o niczym innym.

  Towarzyszy szejkowi podczas spotkania w hotelu Shamal. Jego zadaniem jest zbadanie i identyfikacja zakupionego przez al-Khalifę materiału genetycznego w przygotowanym naprędce laboratorium.

  Ze swoim pracodawcą kontaktuje się za pomocą telefonu komórkowego.  Hendrik Schmutz


  Hitman Blood Money - Hendrik Schmutz

  Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 205 funtów.
  Włosy:: blond.
  Wiek: 39.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: SLP .40 z tłumikiem.

  Biały rasista z RPA, zwolennik apartheidu, w dodatku Niemiec. Przybył do hotelu Shamal z zamiarem sprzedania kodu DNA oraz papierów z wynikami badań szejkowi Al-Khalifa. Kod DNA i dokumenty trzyma w walizce w swoim pokoju hotelowym. Miał umówione spotkanie z szejkiem.  Anthony Martinez


  Hitman Blood Money - Anthony Martinez

  Wzrost: 5 stóp, 10 cali.
  Waga: 179 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 43.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Desert Eagle, FN 2000.

  Były agent CIA. Miał być jednym z tych "dobrych", jednak jego upodobanie do szybkich samochodów i luksusowych klubów nocnych doprowadziło go do tego, że wpadł w złe towarzystwo. W pewnym momencie propozycje stały się coraz bardziej kuszące i teraz Anthony jest głęboko wplątany w handel nielegalną bronią. W dodatku on oraz Vaana Ketlyn zaczęli czerpać korzyści z interesu tkwiącego znacznie głębiej niż handel bronią.

  W koledżu studiował antropologię i psychologię, co sprawia, że wie naprawdę wiele o ludziach i ich zachowaniu. Uzyskał także tytuł magistra z historii Azji.

  Ostatnio mieszkał w Key West na Florydzie, jednak rzadko można go zostać w domu - wiele podróżuje, co nie dziwi, biorąc pod uwagę charakter jego pracy (zarówno tej oficjalnej, jak i tej dla Franchise).

  Vaana Ketlyn


  Hitman Blood Money - Vaana Ketlyn

  Wzrost: 5,7 stóp.
  Waga: 121 funtów.
  Włosy:: czerwone.
  Wiek: 35.
  Narodowość:: Rumunia/USA.
  Uzbrojenie: Desert Eagle, laska-miecz.

  Podobnie jak Agent 47, pochodzi z Rumunii.

  Jest kobietą sławną na terenach pustynnych Nevady. W wieku 35 lat założyła swoje własne imperium. Ma talent do dramaturgii, biegle włada bronią białą. Sporo zarobiła na handlu bronią – pieniądze odmieniły jej dotychczasowe życie. Ostatnio "zakręciła się" obok pewnego niezbyt uczciwego agenta CIA. Przygotowuje pokazy pirotechniczne, a jak wiadomo, igranie z ogniem w samym środku piekła nie należy do rzeczy bezpiecznych.

  Jest adeptem sztuki walki mieczem zwanej Eskrima - walczy za pomocą laski z ukrytym ostrzem niczym Bruce Wayne z Batman Beyond i potrafi być naprawdę niebezpiecznym przeciwnikiem!  Eve


  Hitman Blood Money - Eve

  Wzrost: 5,8 stóp.
  Waga: 115 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 26.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: Desert Eagle, sztylety.

  Eve przypomina pająka zwanego "Czarną Wdową" - śliczna i niebezpieczna. Najpierw wciąga ofiarę w swoją sieć, a następnie likwiduje ją. Cechy charakterystyczne: okropny śpiew :-).

  Zastępuje wokalistkę, która uległa niedawno wypadkowi samochodowemu - można założyć, że Eve była za ten wypadek odpowiedzialna.

  Wielu mężczyzn w tym klubie chętnie poszłoby z nią za kulisy. Z tego, co mówi barman, wynika, że jest ona tego świadoma i każdemu daje szansę - to się nazywa sprawiedliwośc ; p

  Maynard John


  Hitman Blood Money - Maynard John

  Wzrost: 5 stóp 11 cali.
  Waga: 196 funtów.
  Włosy:: białe.
  Wiek: 41.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: MP5.

  Bardzo skuteczny zabójca, aczkolwiek jego skłonność do dramatyzowania czasem powoduje, że zadanie staje się bardziej skomplikowane, niż jest w rzeczywistości. Jego głupotą jest chęć rozegrania honorowego pojedynku z 47, ale że honor zabił więcej ludzi niż jakikolwiek nałóg... :P  Daniel Morris


  Hitman Blood Money - Daniel Morris

  Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 181 funtów.
  Włosy:: czarne.
  Wiek: 56.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: brak.

  Członek grupy supertajnej rządowej grupy Alpha Zerox i pracownik Franchise. To, że został prezydentem, zostało zaplanowane - jego poprzednik, Spaulding Burke, nie zginął przypadkowo. Został wybrany przez prezydenta Toma Stewarta, a następnie zatwierdzony przez Kongres, ponieważ był zagorzałym przeciwnikiem klonowania i miał stanowić przeciwwagę dla popierającego je Stewarta. Była to jednak tylko przykrywka - w rzeczywistości Morris wykonywał przeznaczoną mu przez Cayne'a rolę.

  Jak piszą o nim gazety, do momentu nominacji na wiceprezydenta obsesyjnie wręcz dbał o swoją prywatność i nigdy nie pogodził się z ciągłym blaskiem fleszów, jaki związany jest z tym stanowiskiem. Kierował się w życiu jedną zasadą - jeżeli chcesz coś zrobić, musisz przede wszystkim mieć do tego kwalifikacje. Zawsze uważał, że prasa powinna patrzeć na ręce rządzących - do czasu, aż on znalazł się na eskponowanym stanowisku.

  Prasa nigdy nie go nie lubiła, z wzajemnością zresztą.

  Miał romans z Pierwszą Damą, który wyszedł na jaw dzięki agentom Secret Service, jednak wszystkiemu zaprzeczył i sprawa wkrótce rozeszła się po kościach.

  Ciekawostki

 • Skin jego twarzy jest prawie identyczny ze skinem tajemniczego dżentelmena z teczką z Hitman 2: Silent Assasin, towarzyszącego Siergiejowi.

 • Mark Parchezzi III


  Hitman Blood Money - The Albino

  Wzrost: 6 stóp.
  Waga: 172 funty.
  Włosy:: białe.
  Wiek: Nieznany (prawdopodobnie kilka miesięcy, bo Franchise nie stworzyło nigdy w pełni sprawnego klona. Możliwe więc, że podobnie jak owieczka Dolly, zestarzałby się bardzo szybko; zakładając oczywiście, że nie zginąłby z ręki 47:P)
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: mina, Custom 1911.

  Znany także jako "The Albino". Nemezis 47, klon drugiej klasy, nienawidzący siebie samego za to, że jest śmiertelny. Po śmierci Marka Puyaraha lider gangu "The Crows".

  Jest albinosem - ta wada genetyczna powstała na skutek błędu w procesie klonowania. Nic nie wiadomo o jego genetycznym pierwowzorze - być może był nim sam Cayne.

  Mistrz kamuflażu, potrafi doskonale wtopić się w tłum.

  Jego zadaniem jest wyeliminowanie Agencji oraz jej najlepszego pracownika - owianego legendą Agenta 47. Ponadto, ma zabić prezydenta Toma Stewarta, by umożliwić objęcie jego funkcji Danielowi Morrisowi.

  Ciekawostki

 • Prawdopodobnie on stał za postrzeleniem 47 w Paryżu (biała ręka w cutscence pomiędzy Curtains Down a Flatline) [ale widać tam też było kawałek rękawa niebieskiej koszuli, więc to chyba raczej policjant... Chyba, że Albino przebrał się za policjanta, co też jest bardzo prawdopodobne].

 • Pomimo tego, że jest ekspertem zdarzyło mu się kilka "głośnych" akcji, o czym można poczytać w nagłówkach gazet w BM.


 • Alexander Leland Cayne


  Hitman Blood Money - Alexander Leland Cayne

  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: siwe.
  Wiek: 53 lata
  Narodowość:: USA.
  Przynależność:: Franchise
  Uzbrojenie: Custom 1911.

  Znany także jako Jack, Leland Alexander lub po prostu Wheelchair Guy (Człowiek na wózku inwalidzkim), jak nazywa go 47, a za nim większość graczy. Były dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej, obecnie dyrektor Federalnego Biura Śledczego. Jednocześnie stoi na czele nielegalnej grupy zajmującej się zabójstwami na zlecenie, znanej jako Franchise (Koncesja), części specjalnej rządowej grupy Alpha Zerox.

  Jak podają gazety z Mississippi, ukończył tamtejszy uniwersytet w roku 1953, uwielbiał łowić ryby w swoich rodzinnych stronach i powrócił tam w styczniu 2005 roku, by udzielić gościnnego wykładu. Stał się również odnoszącym sukcesy biznesmenem – co może tłumaczyć jego luksusowa rezydencja.

  Był swoistym dzieckiem utalentowanym, wróżono mu karierę w nauce lub w polityce, a nawet w obu tych dziedzinach. Niestety, wypadek podczas pracy w laboratorium przekreślił wszystkie jego nadzieje - oszpecił mu twarz i przykuł na zawsze do wózka inwalidzkiego. Cayne uznał, że było to dziełem płatnego zabójcy. Od tej pory tropienie morderców na zlecenie stało się jego obsesją.

  Dowiedział się mnóstwo o 47 oraz o badaniach Ort-Meyera, czego wynikiem było jego obsesyjne niemal dążenie do stworzenie klona idealnego.

  Wykorzystywał najpierw CIA, a potem do FBI, do wytropienia i zabicia 47. Tłumaczył to tym, że 47 i badania genetyczne mogą stać się groźną bronią w rękach dyktatora, który mógłby dzięki nim utworzyć armię klonów i zagrozić światowemu pokojowi. W rzeczywistości chodziło mu o wyeliminowanie z gry ICA, a następnie ulepszenie własnego programu klonowania, do czego potrzebował próbki tkanek 47. Dążył więc do oficjalnego zakazania tego procesu, by cieszyć się monopolem.

  W roku 2005 Cayne wyeliminował ostatecznie ICA i 47, po czym zaprosił do siebie dziennikarza Ricka Hendersona, by w prywatnym wywiadzie przedstawić mu swoją wersję wydarzeń.

  Pierwszy raz o 47 usłyszał w roku 2004, wkrótce potem skontaktował się ze skorumpowanym komisarzem Albertem Fournierem, który był bliski aresztowania zabójcy, póki nie zginął z jego ręki 18 marca.

  Dzień wcześniej w wypadku wyreżyserowanym przez Cayne'a ginie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Spaulding Burke. Używając skorumpowanych polityków, obsadza na jego stanowisku swojego współpracownika, Daniela Morrisa. Jednocześnie próbuje usunąć niewygodnego Sekretarza ds. Wewnętrznych, Jamesa Cilleya (ochronił go 47). Jego kolejnym celem jest prezydent Stewart, który ma zostać zamordowany przez Albino, zaś jego fotel ma zająć Morris, który ma zakazać klonowania.

  Zginął na "pogrzebie" 47.  Rick Henderson


  Hitman Blood Money - Rick Henderson

  Wzrost: brak informacji.
  Waga: brak informacji.
  Włosy:: brązowe.
  Wiek: około 40 lat.
  Narodowość:: USA.
  Uzbrojenie: brak.

  Dziennikarz, pojawiający się w cut-scenkach poprzedzających misje. Pracuje w gazecie "First Edition". Został on zaproszony przez Cayne’a w celu przeprowadzenia rozmowy, a właściwie wywiadu. Reporter myślał, ze wywiad będzie dotyczył samego Cayne’a, jednak Cayne chciał mu opowiedzieć o wiele ciekawszą historię – historię o Agencie 47 oraz o jego ujęciu i rzekomej śmierci. Rick jednak niedługo nacieszy się tą wiedzą - zginie zaraz po jej przekazaniu, podczas ceremonii pogrzebowej, na którą zaprosił go Cayne.
  Świat Hitmana
  · Fabularne
  · Organizacje
  · Gadżety
  · Technikalia
  · Twórcy
  · Przemyślenia
  · Prawdziwe historie
  · Humor
  · Fan Fiction
  · Fan Galeria
  Hitman Movie
  · Info
  · Artykuły
  · Recenzja
  · Fabuła
  · Lokacje
  · Postacie
  · Broń
  · Ciekawostki
  · Screeny
  · Tapety
  · Trailery
  · Soundtrack
  · Sequel
  Agent 47
  · Co wiemy
  · Aktorzy
  · Trailery
  · Ciekawostki
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie masz jeszcze konta?
  Zarejestruj się

  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Polecane

  Uniwersum DC Comics

  Tomb Raider Center: Oficjalny polski fansite gry Tomb Raider

  Zakon Assassin

  Arkham Info

  BatCave :: Jedyna Polska Strona o Batmanie

  Punisher Zone - Serwis o Punisherze  www.hitmangame.ru